Jak działa pozycjonowanie?

Proces pozycjonowania

Umieszczenie strony na pierwszym miejscu w wyszukiwarce internetowej wymaga profesjonalnego oprogramowania, nieustannego śledzenia pozycji konkurencji oraz stałego monioringu i ochrony wysokiej pozycji. Pozycjonowanie stron internetowych to promocja witryny w wyszukiwarkach tak, by osiągała ona pierwsze miejsca wyników.

Prowadzimy szereg działań, by dostosować stronę do wymogów wyszukiwarek internetowych.


Proces pozycjonowania

Pozycjonowanie krok po kroku

Nasz doświadczony zespół specjalistów ds. SEO sporządzi listę fraz dla których Państwa serwis uzyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Analiza frazy
Frazy (słowa kluczowe) nawiązują do reprezentowanej przez Państwa branży i odpowiadają wpisywanym, przez internautę, wyrazom w wyszukiwarkę internetową.

Wybór odpowiednich słów kluczowych jest istotnym elementem całego procesu pozycjonowania ponieważ im ogólniejsza jest fraza, tym trudniej wypozycjonować za jej pomocą witrynę.

Kolejny krok to optymalizacja strony www. Zespół specjalistów Benefirst przygotuje listę zmian mających na celu dostosowanie kodu (a czasami wyglądu) witryny do aktualnych wytycznych procesu pozycjonowania.

Optymalizacja stronyW zakres optymalizacji witryny pod pozycjonowanie wchodzi:

  • poprawa błędów, które powoduje nieprawidłowe indeksowanie się w bazie wyszukiwarki,
  • przyjazne linki,
  • odpowiednie nagłówki,
  • dodanie lub modyfikacja tekstów na stronie głównej i podstronach witryny,
  • dodanie podstron odpowiadających pozycjonowanym frazom, poprawa struktury kodu HTML.

Popularność witryny wyznacza ilość i jakość prowadzących do niej odnośników. Im więcej linków trafi do strony docelowej, tym Państwa strona firmowa osiągnie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
SEO
Specjaliści ds. SEO przygotowują strategię pozyskania linków, by następnie przez cały okres pozycjonowania pozyskiwać jak najwięcej linków odwołujących się do Państwa strony.

Benefirst podejmuje:

  • wyszukiwanie serwisów, zainteresowanych linkowaniem do Państwa strony,
  • działania Public Relations,
  • dyskusję na forach internetowych w oparciu o tematy związane z działalnością Państwa branży.


Nawet najlepszy pomysł na kampanie reklamową może nie odnieść sukcesu, jeśli nie będzie monitorowany. Rzetelne podsumowanie wykonywanej przez zespół Benefirst pracy pozwoli na pokazanie Państwu mierzalnych korzyści.

  • monitoring i raportowanieW ramach usługi konfigurujemy moduł statystyk, który pozwala analizować odwiedziny strony i zainteresowanie ofertą potencjalnych klientów. Statystyki Google Analytics, dostarczają szereg przydatnych informacji jak: ilość wejść na stronę firmy, witryny odsyłające i wpisywane przez odwiedzających serwis słowa kluczowe.  
  • Ponadto na koniec każdego miesiąca otrzymują Państwo raport informujący o zajmowanej, przez stronę www, pozycji w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej.

Dlaczego warto zaintstować w reklamę w internecie?

Załóżmy, że istnieje pewien system umożliwiający dzielenie ludzi na grupy np. kobiety ubrane na żółto a mężczyźni na szaro. Jeśli ktoś szuka konkretnej osoby ma do przeszukania tylko połowę ludzi z tłumu. Kolejne dodawane czynniki rozróżniające pozwolą na zawężenie pola poszukiwań. Państwa strona internetowa przypomina właśnie taką osobę w tłumie.

usługa pozycjonowania
Znalezienie się w rankingu na ósmej lub na dziesiątej stronie wyników wyszukiwania jest niewystarczające dla współczesnego biznesu. Wysoce prawdopodobne jest to, że dla Państwa potencjalnych klientów strona firmowa jest niezauważalna. Dlatego też optymalizacja SEO daje wymierne korzyści w postaci wzrostu zainteresowania Państwa ofertą znajdująca się na stronie internetowej.

Większość internautów szukając informacji nie wychodzi poza dwie pierwsze strony rezultatów wyszukiwania. Idealną sytuacją dla Państwa strony firmowej jest zajęcie pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania. Jednakże muszą Państwo wiedzieć, że  proces pozycjonowania, wymaga czasu i jest niezwykle złożony. Benefirst, oferuje przejrzystą umowę, w której długofalowa współpraca gwarantuje osiągnięcie wytyczonych celów biznesowych.