Audyt linków zewnętrznych

Strona przyjazna wyszukiwarce internetowej

Jednym z ważniejszych etapów złożonego procesu pozycjonowania jest budowanie linków. Im więcej, dobrych jakościowo linków prowadzi do Państwa strony, tym  pozycja witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania jest wyższa. Ważna jest nie tylko sama liczba linków ale i ich jakość, która wpływa na efektywność indeksowania poprzez roboty wyszukiwarek, a w konsekwencji na sam efekt pozycjonowania serwisu. Przeprowadzając audyt linków zewnętrznych sprawdzamy, czy linki wyposażone są w słowa wybrane do pozycjonowania, sprawdzamy ich ilość i jakość. Sam proces linkowania jest ciągły i długotrwały. Dlatego też osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej wymaga czasu i zaangażowania specjalistów ds. SEO.

pozycjonowana stronaAudyt linków zewnętrznych:

  • Specjaliści ds. SEO przyglądają się ilości linków zewnętrznych. Duża liczba linków z jednej domeny do drugiej powoduje zmniejszenie jakości linków.
  • Sprawdzamy jakość linków. Wartościowe linki to naturalne linki, które nawiązują tematycznie do treści witryny. 
  • Badamy czy każdy link prowadzący do strony jest opatrzony anchor tekstem. Ułatwia to indeksowanie linków przez roboty wyszukiwarek i umożliwia pozycjonowanie pod różnymi frazami.
  • Analizujemy wiek linka. Im starsza jest domena, z której prowadzi link do pozycjonowanej strony, tym link ten ma większą wartość.
  • Bierzemy również pod uwagę samo położenie linka na stronie. Link w treści strony, wewnątrz zdania, ze słowami z obu stron, jest najbardziej przydatny.
  • Analizujemy profil linków przychodzących. Wartościowe linki powinny prowadzić zarówno na stronę główną jak i linkować podstrony.

Audyt linków zewnętrznych

Prawidłowe pozyskiwanie odnośników wymaga czasu. Nie można doprowadzić do sytuacji w której to pozycjonowana witryna zdobędzie kilkaset linków w kilka dni. Takie działanie jest niezgodne z zadami Google. Wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że takie nieuczciwe zachowanie zostanie ukarane. Pozycjonowana strona spadnie na niższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Równie ważna przy zdobywaniu linków jest systematyczność prowadzonych działań. Brak konsekwentnego dążenia do celu nie zagwarantuje wysokiej pozycji Państwa strony. Zdobywanie linków to długotrwałe i odpowiedzialne zadanie, które warto powierzyć specjalistom Benefirst.